href="http://www.1abzar.com">اسلایدر

 پایگاه مجازی هیئت مبارکه امام محمد تقی الجواد(ع) کاشان
 
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى وب سایت جدید هیئت امام جواد(ع)www.imamjavadkashan.comتُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
توضیح توضیح توضیح توضیح توضیح
 وب سایت جدید هیئت امام جواد(ع)www.imamjavadkashan.com   www.imamjavadkashan.ir
اوضاع در اخرالزمان فرمول‌های حیرت‌انگیز قرآنی و تعیین زمان نابودی اسرائیل در اخر الزمان
نویسنده ابوالفضل شیخی مفرد در 12:50 ب.ظ | نظرات()

اوضاع در اخرالزمان

جدیدترین مطالب اخرازمان که کمتر جایی یا خواندید در این وبلاگ خواهیدخواند

قرآن معجزه ابدی 

قرآن معجزه ابدی وخالده خداوند است. مهمترین جنبه اعجازی قرآن پیشگوئی‌های آن است. اخبار قرآن کریم از غیبیات ، شگفت‌آور ترین بعد کتاب کریم الهی است. آورنده قرآن فرمود: «فیه خبرکم وخبرماقبلکم و خبر مابعدکم» برخی از خبرهای غیبی قرآن مربوط به قبل از اسلام است که قرآن به جرئیات آن پرداخته است.

برخی نیز مربوط به بعد از ظهور اسلام است که حوادثی را پیش بینی کرده است.

برخی از آن حوادث در زمان تعیین شده اتفاق افتاده و برخی نیز انشاالله در آینده نزدیک در زمان تعیین شده اتفاق خواهد افتاد.

 این دو دانشمند به دور از همدیگر تحقیقات جداگانه‌ای در مورد این دو سوره کرده بوند اما عجیب آن بود که هر دو ندانسته به یک نتیجه رسیده بودند.

قطعاً اگر آقای بسام نهاد جرار که دانشمندی‌است سنی‌مذهب، از تحقیقات آقای ماجد المهدی اطلاع می‌ یافت آن را به عنوان حلقه گمشده کشف بزرگ خودش می‌دانست و ازآن استقبال می‌کرد.

از سوئی مرا از والد معظم‌ اندوخته‌هائی است، ارزشمند، که بخش بزرگی از این تفسیر را شکل می‌دهد.

این بود که فرصت را غنیمت شمردم و با استفاده از دستمایه تحقیقات آقایان جرار و ماجد المهدی و راهنمائی‌های ابوی، تفسیر این دو سوره مبارکه را فراهم آوردم.

دوروز پس از پیروزی حزب الله لبنان بر اسرائیل پس از حمله گسترده اسرائیل به کشور لبنان و جنگ 33 روزه ، در قالب هیئاتی از مسلمانان آفریقای جنوبی برای کمک رسانی وارد بیروت شدم.اعضای بخش روابط بین الملل حزب الله ما را برای بازدید از خرابیها به دورترین نقاط جنوب لبنان بردند.

 
هنگام نماز ظهر در مسجدی که در آخرین روستاهای جنوب لبنان و در چند قدمی سرزمین اشغال شده فلسطین بنا شده بود، چشمم 
به کتابی روشن شد که رهاورد این سفر معنوی بود. عنوان کتاب این بود: « زوال اسرائیل در سال 2022 » .

کتاب توسط دانشمندی بنام «الزبیدی» تألیف شده بود. اما الزبیدی  در این کتاب از دانشمند دیگری نام برده بود بنام «بسام نهاد جرار» 
که از دانشمندان سنی مذهب و از مبارزان فلسطینی است و سالها در زندانهای رژیم صهیونستی بسر برده است.

پس از جستجوهای فراوان به اصل تحقیقات ایشان دست یافتم و آن را بسیار محققانه و قانع کننده یافتم.

 
تحقیقات ایشان دستمایه خوبی بود برای تفسیر ریاضی سوره مبارکه اسراء و کهف که خداوند توفیق داد و فصل‌های زیادی بر اصل تحقیقات ایشان افزوده شد.

بعد‌ها به دفتر دیگری از برادر دانشمند دیگری بنام «ماجد المهدی» از عراق دست یافتم که به کشف بزرگی در مورد ارتباط سوره کهف 
با ظهور حضرت مهدی علیه السلام رسیده بود.

ه گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، تا کنون بر قرآن کریم تفسیر‌های متعددی نگاشته شده است. برخی قرآن را از منظر قرآن و دیگری از منظر حدیث بررسی کرده‌اند. برخی نیز همانند «علامه طباطبائی قدس سره الشریف» از هر دو منظر به تفسیرآیات الهی پرداخته‌اند. مفسرین معاصر سعی کرده‌اند علاوه بر جهات فوق عقل و علم را در تفسیر قرآن به کارگیرند. در میان تفاسیر موجود قرآن کریم جای تفسیر ریاضی قرآن خالی است. سیّد عبدالله حسینی یکی ازمحققین مرکز اسلامی ژوهانسبورگ طی مقاله‌ای با استناد به تفسیر ریاضی از سوره‌های مبارکه اسراء و کهف، از پیش بینی نابودی رژیم صهیونیستی توسط امام زمان(عج) در سال 1401 هجری شمسی مطابق با 1443 هجری قمری و 2022 میلادی و 5782 عبری خبر داده است. محقق گرانقدر افزوده است: سالهاست که این مهم ذهن مرا به خود مشغول کرده بود. یادداشت‌های متفرقه‌ای در این رابطه فراهم شده بود که حجم آن به من این جرأت را می‌داد که برای پر کردن جای خالی این تفسیر قدم نخست را بردارم. اینک الحمد لله اوقاتم به تحقیق در این مورد معمور است، و انشاالله بزودی جلد اول آن در اختیار محققان قرار خواهد گرفت. این مقاله تنها به بررسی دو سوره از قرآن کریم از منظر ریاضی پرداخته است. دو سوره اسراء و کهف.
نوشته شده در شنبه بیستم دی 1393ساعت 23:26 توسط یاسر نجف ابادیان| یک نظر

با عرض سلام به شما دوستان محترم این مقاله بسیار زیبا و جالب به این موضوع پردا خته چون مقاله طولانی هست من به چند قسمت تقسیم میکنم التماس دعا

مقدمه

خداوند نه تنها مسئله زوال اسرائیل و ظهور حضرت مهدی را در قالب تمثیل بیان کرده بلکه با زبان مدقن ریاضی و با استفاده از ارزش‌های عددی و معادلات ریاضی براین اشارات و برداشت‌ها چنان صحه گذاشته است که اگر در متن قرآن برآن تصریح می‌کرد از این صریح تر و بلیغ تر نمی توانست باشدامیر مؤمنان علی پسر ابو طالب(علیه السّلام) فرمود:

سه پرچم درگیر می شوند: پرچمی در مغرب، وای بر مصر از آنچه(16) فرود می آید

در آنجا از آنان (مغربیها)، و پرچمی در جزیره، و پرچمی در شام؛

آشوب یک سال میان آنان پایدار می شود...(17).

بی گمان، امام علی(علیه السّلام) در این روایت از روی دادن درگیری میان نیروهای ابقع قیسی از مغرب و نیروهای اصهب مروانی از جزیره و نیروهای سفیانی از شام خبر داده است، و از برخی احادیث اسلامی بهره گرفته می شود که آشوب میان پرچمداران سه گانه از صفر سال ظهور امام مهدی(علیه السّلام) آغازیده می شود و در ذی حجّّۀ همان سال پایان می یابد، و پس از آن، آشوب سفیانی چند ماهی پایدار می ماند تا آنکه وی نابود شود.

مُیَسَّر از ابو جعفر -باقر-(علیه السّلام) نقل کرده است که فرمود:

ای مُیَسَّر، میان شما تا قرقیسیا چقدر دور است؟ گفتم: آنجا نزدیک و بر کنارۀ فرات

می باشد. فرمود: آگاه باش به زودی در آنجا گرفتاری سختی خواهد بود كه از

هنگامی كه خداوند متبارک و متعالی آسمانها و زمین را آفریده، همانند آن نبوده

است، و تا هنگامی که آسمانها و زمین پایدارند، همانندش نخواهد بود. سفره‏ای

است برای پرندگان كه درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر می شوند،

و قَیْسیان در آن نابود می ‏گردند، و یادکننده ای از آنان یاد نخواهد كرد(18).

قَرْقِیسِیا -عربی شدۀ کرکیسیوم یونانی- از شهرهای کهن در سرزمینهای میان رودان در کنار ریزشگاه رود خابور در فرات بود که اکنون تپه هایی باستانی از آن، نزدیک شهر دیر الزّور بر جای مانده اند، و شهر بُصَیْرَة که در شرق سوریه و نزدیک مرزهای غربی عراق جای دارد، بر آن برپا شده است.

شَهْر پسر حَوْشَب گفته است:

... در صفری از صفرها هر بسیارزورگویی در جایگاه گردآمدن رودها کشته می شود(19).

چنین می نماید که این روایت از سخنان پیامبر(صلّى الله علیه وآله) باشد، اگرچه شهر تابعی پسر حوشب آن را به وی نسبت نداده است.

مراد از «صفری از صفرها» در این حدیث، همان صفری است که در پیِ محرّمی می آید که امام مهدی(علیه السلام) در آن ماه در مکّه قیام می کند، و مراد از «جایگاه گردآمدن رودها»، همان سرزمین میان رودهای دجله و فرات می باشد که کشتارگاه زورگویان در آخرالزّمان است.

................................................................................

1. بر کسی پوشیده نیست که بی گمان، رویدادهای 11 سپتامبر 2001 در امریکا زمینه ساز یورش این کشور و هم پیمانانش به افقانستان و عراق شد، و مایۀ سخت شدن درگیری در فلسطین گردید، و آتش آشوبها را به گونه ای نو در خاورمیه برافروخت.

2. الفتن، ص 31، جزء 1، ح 87 و الفتن، ص 159، جزء 3،  دنبالۀ ح 651 (ترجمۀ نویسنده).

3. بهره گرفته شده از: برخی منابع.

4. در نسخۀ چاپی بشارة الإسلام  تکیه شده بر آن، در نوشتار عربی حدیث، در اینجا «أشقر» یافت می شود که سازگار با آنچه در عقد الدرر آمده است، به «أسود» اصلاح و ترجمه گردید.

3. بشارة الإسلام، ص 28، ب 1، طبعة المکتبة المرتضویّة فی النجف، ناقلاً عن: عقد الدرر، و لاکن توجد هاذه الروایة فی عقد الدرر المطبوع الموجود عندنا مع تفاوت فی بعض الألفاظ و العبارات، و ما نقلناه هو أجود و أتقن.

5. بشارة الإسلام، ص 28، ب 1، چاپ «المکتبة المرتضویّة» در نجف، با نقل از: عقد الدرر، ولی این روایت در عقد الدرر چاپی یافت شده نزد ما با دگرگونی ای در برخی واژه ها و عبارتها یافت می شود، و آنچه ما نقل کرده ایم نیکوتر و استوارتر است.

6. شایستۀ یادآوری است، اگر به الموسوعة الحرّة «ویكیبیدیا»، درگاه «الأزمة السوریّة» بنگریم در آنجا می خوانیم: «تنش سوریه جرقّه هایش در شهر درعا آغازیده شد، هنگامی که نیروهای امنیّتی 15 کودک را دستگیر کردند که در تاریخ 26 فوریه 2011 شعارهایی با درخواست آزادی و فروپاشی حکومت بر دیوار مدرسه شان نوشته بودند، و در آن گیرودار، در برگه ای از فَیْسْبُوک که کسی ندانست چه کسی در پشت آن می باشد، برای راهپیمایی فراخوان شد که گروهی از جنبشگران روز سه شنبه 15 مارس سال 2011 به آن پاسخ دادند، و این راهپیمایی برجستگانی از بخشهای گوناگون، مانند حمص، درعا و دمشق، را گرد آورد».

7. الفتن، ص 236، جزء 5، ح 929 (ترجمۀ نویسنده).

8. المصنّف، ج 11، ص 361، ح 20746 (ترجمۀ نویسنده).

9. در نسخۀ چاپی الفتن تکیه شده بر آن، در نوشتار عربی حدیث، در اینجا «بجیر» یافت می شود که سازگار با آنچه در نسخۀ چاپی از این کتاب در مصر آمده است، به «بحیر» اصلاح و ترجمه گردید.

10. الفتن، ص 468، جزء 10، ح 1469 (ترجمۀ نویسنده).

11. بهره گرفته شده از: برخی منابع.

12. الصراط المستقیم، ج 2، ص 285، ب 11، ف 11 (ترجمۀ نویسنده).

13. در نسخۀ چاپی الفتن تكیه شده بر آن، در نوشتار عربیِ حدیث، در اینجا ذی قریات» یافت می شود که به «ذی قربات» اصلاح و ترجمه گردید.

14. میان دو کروشه از افزوده های ما هست.

15. الفتن، ص 198، جزء ۴، ح 806 (ترجمۀ نویسنده).

16. در همۀ نسخه های چاپی یافت شده نزد ما از عقد الدرر، در نوشتار عربیِ حدیث، در اینجا «و ما» یافت می شود که به «ممّا»  اصلاح و ترجمه گردید.

17. عقد الدرر، ص 7-126، ب 4، ف 2 (ترجمۀ نویسنده).

18. روضة الكافی ، ج 8، ص 201، ح 451 (ترجمۀ نویسنده).

19. الملاحم، ص 166، ب 18، ح 97 (ترجمۀ نویسنده).

 با  عرض سلام به شمایی که وبلاگ اقا صاحب الزمان رو میخونیید قبل از این که قسمت جدید اشوب در اخرالزمان رو بگزارم به یک نکته توجه کنیید من بیشتر نوشته هام نقل قول هست وهیچ انگیزه سیاسی ندارم و نخواهم داشت و من شخصی بی طرف هستم نیتم نشر علوم ایمه اطهار سلام الله هست ونیتی جز این ندارم پس به این نکته توجه بفرمایید 

اشوب در اخر الزمان4

بی گمان، سرزمینهای شام، به ویژه سوریه و لبنان، در آخرالزّمان دچار آشوبی می شوند که چهار سال در آنجا پایدار می ماند، و این همان «آشوب گروههای تروریستی» است که گویا آغازش بازی کودکان است، و در شهر دَرْعا با شعارهایی ضدّ حکومت سوریه که شماری از کودکان در 22 ربیع الأوّل 1432 برابر 26 فوریه 2011 بر دیوار مدرسه شان نوشتند، پدید آمد(6)، و در سراسر سوریه و برخی بخشهای لبنان پخش شد، و این آشوب، در ماه صفر از سال پنجم، به شورش سفیانی در شام و درگیری اش با اصهب مروانی از جزیره و ابقع قیسی از مغرب دگرگون می شود، و سرانجام، با قیام امام مهدی(علیه السّلام) پایان می یابد.

پسر مُسَیِّب گفته است:

در شام آشوبی خواهد بود که گویا آغازش بازی کودکان است. سپس کار مردم

بر چیزی راست نمی شود و برای آنان گردآمدگانی نخواهد بود تا آنکه فریادگری از

آسمان فریاد زند: بر شما باد آن کس، و کف دستی آشکار شود که اشاره می کند(.

نیز پسر مسیّب گفته است:

در شام آشوبی خواهد بود که گویا آغازش بازی کودکان است.

از سویی بالا می آید و از سویی آرام می شود، و پایان نمی یابد

تا آنکه فریادگری فریاد زند: بی گمان، فرمانروا آن کس است(8).

چنین می نماید که این دو حدیث از سخنان پیامبر(صلّى الله علیه وآله) باشند، اگرچه سعید تابعی پسر مسیّب آن دو را به وی نسبت نداده است.

بدان که بی گمان، در ماه محرّم از سال قیام امام مهدی(علیه السّلام) جبرائیل(علیه السّلام) از آسمان نام قائم(علیه السّلام) را فریاد می زند، و کف دستی در هوا آشکار می شود که سوی وی اشاره می کند.

بَحِیر پسر سَعْد گفته است:

آشوبی از صَیْدا تا بالاهای شام آشکار می شود

که چهار سال در میان آنان درنگ می کند

چنین می نماید که این روایت از سخنان پیامبر(صلّى الله علیه وآله) باشد، اگرچه بحیر حمصی تابعی پسر سعد آن را به وی نسبت نداده است.

«بالاهای شام» همان برخی بخشهای جای گرفته در شمال غربی سوریه، مانند انتاکیه در غرب حلب، می باشند، و «صَیْدا» شهری در جنوب لبنان بر کنارۀ دریای مدیترانه است که میان بیروت در شمال و صور در جنوب جای دارد، و چنان که می دانید، صیدا پایگاه احمد اسیر سلفی بود که درگیریهای مذهبی و سیاسی را در لبنان برانگیخت و به «شیخ فتنه» شهرت یافت، و در سال 2013 م همراه هوادارانش بر برخی نیروهای ارتش لبنان و هواداران جنبش حزب الله یورش برد و مایۀ کشتن و زخمی شدن چندین تن شد(.از کتاب عبدالله پسر بشّار، شیرخورده با حسین(علیه السّلام)، نقل شده است:

هر گاه خدا بخواهد آل محمّد را چیره گرداند، جنگ را از ماه صفر تا ماه

صفر پیش می اندازد، و این، در آستانۀ قیام مهدی(علیه السّلام) است

از این روایت بهره گرفته می شود که بی گمان، هر گاه خدای متعالی بخواهد امام مهدی(علیه السّلام) را بر جهانیان چیره کند، در میان آنان مدّت یک سال جنگهایی را پیش می اندازد که از صفر پیش از قیام امام آغازیده، و در صفر پس از قیامش به پایان برده می شوند، و چنین می نماید که نخستین جنگی که در این بازۀ زمانی آغازیده می شود، همان یورش شَرُوسِی بر ایران باشد، همراه نیروهای خزر و ترکی که با پشتیبانی امریکا، اروپا، اسرائیل، ترکیه و آذربایجان در قَفْقاز جنوبی گرد می آیند.

ذو قَرَبات گفته است:

مردم در صفر درگیر می شوند و به چهار تن می گرایند: مردی پناهنده در مکّه،

و دو مرد در شام که یکی از آن دو سفیانی و دیگری کبودچشم و گلگونی

از فرزندان حَکَم می باشد، و مردی از زیندگان مصر که بسیار زورگوست،

پس، آنان چهارتای اند. مردی از کِنْدَه خشمگین می شود و سوی کسانی

که در شام اند، می رود و سپاه را به مصر می آورد.پس، آن زورگو كشته

می شود و مصر چون پاشیده شدن سرگین شتر فرو پاشانده می شود.

سپس [سفیانی](14) سوی کسی که در مکّه است، سپاهی می فرستد(15).

چنین می نماید که این روایت از سخنان پیامبر(صلّى الله علیه وآله) باشد، اگرچه ذو قربات حِمْیَری صحابی آن را به وی نسبت نداده است.

در این حدیث بی گمان، مراد از «مردی پناهنده در مکّه»، امام مهدی(علیه السّلام) است که پس از پنهان شدنی درازمدّت، در مدینه آشکار می شود، و هنگامی که سپاه سفیانی به این سرزمین می رسد، و می خواهند وی را دستگیر کنند و بکشند، او بر جان خویش نگران می شود و سوی مکّه می گریزد و به کعبه پناه می برد، و «سفیانی» همان عثمان پسر عَنْبَسَه می باشد که از نژاد ابو سفیان است و شامیان را رهبری می کند، و «دیگری کبودچشم و گلگونی از فرزندان حَکَم» همان اصهب مروانی می باشد که از نسل مروان پسر حَکَم پسر ابوالعاص است و عراقیها را رهبری می کند، و «مردی از زیندگان مصر که بسیار زورگوست» همان فرمانروای مصر است که با دست سپاه بربرهای مغربی یا با دست گروهی از مصریان سلفی یا اخوانی ای که به این سپاه می پیوندند، کشته می شود، و «مردی از كِنْدَه» همان اعرج کندی، فرماندۀ سپاه بربرهای مغربی است که ابقع قیسی آنان را رهبری می کند، و در مصر فرود می آیند و بر سوریه یورش می برند.حدیث ابوالحسن رَبَعی مالکی که سندش را به رسول خدا(صلّى الله علیه وآله) می رساند:

هر گاه نبردهای خونین روی دهند، خداوند مردی از هم پیمانان را برمی انگیزد

که گرامیترین عربها در جنگاوران و نیکوترین آنان در جنگ افزارها می باشد، و خدا با

ایشان دین را نیرومند می کند. پس، اگر پادشاه در عراق کشته شود، کسی که

میانه اندام، انبوه ریش، مو سیاه(4) و دندانهای پیشین درخشنده می باشد، وای بر

عراقیها از پیروان بیرون رونده از دین وی. سپس مهدی از خاندان ما برمی شورد

که زمین را از دادورزی سرشار خواهد کرد، چنان ‏که از نابرابری لبریز شده بود(5).

اگر این روایت با همین نوشتار سخن رسول خدا(صلّی الله علیه وآله) باشد، پادشاهی که در عراق کشته می شود و آن وصفها را داراست، می تواند سازگار با صدّام تکریتی باشد، چنان که ما می بینیم، بی گمان، پس از آنکه صدّام نابود شد، کارهای تروریستی با دستان هواداران وی و بر جای ماندگان حزب بعث در این کشور آشکار، و ترس، کشتار و زخمی کردن بر عراقیها چیره شد، و گمانی نیست در آنکه این گروه ستمکار به زودی، در روزگار فرمانروایی اَصْهَب مروانی، بر عراق چیره می شوند.

از شگفتیهای این حدیث آن است که اشاره می کند به انبوه ریش بودن پادشاهی که در عراق کشته می شود، و بر کسی پوشیده نیست که صدّام در دوران زندگانی اش همواره ریشش را می تراشید، ولی پس از یورش امریکا و هم پیمانانش در 20 مارس 2003 بر عراق و گریختنش از بغداد به بخش الدَّوْرَه در جنوب تکریت، زادگاهش، ریشش را نگاه داشت، به گونه ای که دارای ریشی انبوه شد تا شناخته نشود، و همین گونه از پنهانگاهش بیرون آورده و دستگیر شد، و بر همین حال در زندان ماند تا آنکه در 30 دسامبر 2006 برابر 9 ذوالحجّه 1427 نابود شد.

گفتنی است، بی گمان، عربها ناعربانِ هم پیمان با قبیله های عرب را «هم پیمانان» -مَوالِی- می نامیدند، و مراد از مردی از هم پیمانان در اینجا، همان شعیب تمیمی پسر صالح می باشد که هم پیمان هاشمی خراسانی ای است که در آغازه های سال ظهور امام مهدی(علیه السّلام)، جنبش خود را از چین می آغازد، و در ماه رجبِ همان سال، در سَمَرْقَنْد قیام می کند، و هنگامی که نبردهای پرکشتار در سرزمینهای اسلامی روی دهند، سپاهش را با فرماندهی شُعَیْب به ایران، عراق و شام می آورد، و بی گمان، پیامبر گرامی(صلّی الله علیه وآله) شعیب را گرامیترین عرب بر شمرد؛ زیرا برای وی ریشه و خویشاوندی ای عربی می باشد.رسول خدا(صلّى الله علیه وآله وسلّم) فرمود:

پس از من چهار آشوب سوی شما می آیند: در نخستینِ آنها خونها، در دومیِ آنها

خونها و داراییها، در سومیِ آنها خونها، داراییها و پیش و پس روا شمرده می شوند،

و چهارمی ناشنوا، کور و فراگیر است که مانند جنبش موج در دریا می جنبد تا آنکه

کسی از مردم از آن پناهگاهی نمی یابد، و خانه ای از عرب و عجم نمی ماند، مگر

آنکه آن را از خواری و ترس پر می کند، شام را در بر می گیرد، عراق را می پوشاند

و جزیره را با دست و پایش می کوبد، و گروه مردمان (مسلمانان) در آن، مانند مالیده

شدن پوستِ چرمالی شده، مالیده می شوند، گرفتاری در آن سخت می شود،

به گونه ای که در آن پسندیده ناپسند، و ناپسند پسندیده می شود، کسی از مردم

نمی تواند در آن بگوید: نکن نکن. سپس آن را از سویی نمی دوزند، مگر آنکه از

سویی دیگر می شکافد. مرد در آن صبح می کند، در حالی که مؤمن است و شب

می کند در حالی که کافر است، و رهایی نمی یابد در آن، مگر کسی که دعا

می کند مانند دعای فرو رفته در دریا، آن آشوب دوازده سال پایدار می ماند.

سپس از میان می رود هنگامی که از میان می رود، در حالی که بی گمان،

فرات از کوهی از تلا پرده برداشته است. پس، بر سر آن کارزار می کنند

تا انکه از هر نه تن هفت تن کشته شوند(2).

بدان که بی گمان، این روایت در کتاب الفتن دو بخش شده بود، و ما آن دو را برای کامل شدن سودش، به هم پیوستیم و آن را به گونۀ درستش در اینجا نقل کردیم.

مراد از «جَزِیْرَه» در اینجا، همان بخش شمالی سرزمینهای میان رودهای دِجْلَه و فُرات است که از جنوب شرقی ترکیه و شمال و شرق سوریه آغاز می شود و به درون کشور عراق تا خودِ شهر تَکْرِیت بر کنارۀ باختری دجله و ویرانه های شهر اَنْبار بر کنارۀ خاوری فرات کشیده می شود(
آشوب فراگیر در آخرالزّمان از گسترده ترین و پایدارترین آشوبهایی است که در خاورمیانه آشکار می شود، و بسیاری از زیندگان زمین از کشورها، گروهها و دینهای گوناگون، مانند روم، ترک، عرب، بربر، کرد و فارس از مسلمانان، مسیحیان، یهودیان و دیگران گرفتار آن می شوند، و این، به آشوب جهانی دجّال تک چشم می انجامد که کمتر کسی از بدی آن در آرامش خواهد بود.

پس از بررسی روایات اسلامی بیانگر رویدادهای آخرالزّمان می یابیم که بی گمان، پیش از قیام امام مهدی(علیه السّلام) و شورش دجّال تک چشم، مردم جهان، به ویژه خاورمیانه، در یک بازۀ زمانی 13 ساله دچار آشوبی فراگیر می شوند، و چنین می نماید که این آشوب در نخستین سال، با یورش امریکا و هم پیمانانش به عراق در 16 محرّم 1424 برابر 20 مارس 2003 آغازیده شد(1)، و پس از آنکه صدّام، فرمانروای عراق، کشته شد، آشوب به گونه ای نو با دستان گروهی بیرون رونده از دین از هواداران وی و بر جای ماندگان حزب بعث، در آن کشور پایدار ماند، و آشوب یادشده، در سال هشتم با دستان برخی گروههای تروریستی و پشتیبانی برخی دولتهای غربی، عربی و ترک درون سرزمین شام، به ویژه سوریه و لبنان، رفت و چهار سال در آنجا پایدار ماند، و ما اکنون، در آغاز سال سیزدهم از آن بازۀ زمانی هستیم، و چشم به راهیم که در ماه صفر آینده پرچم ابقع قیسی در مغرب، پرچم اصهب مروانی در جزیره و پرچم سفیانی در شام آشکار شود و آتش آن آشوب به گونه ای سخت تر و فراگیرتر از پیش، در سوریه و عراق زبانه کشد و به دیگر کشورها، به ویژه ایران، مصر و عربستان سعودی، برسد، و گمانی نیست در آنکه پس از گذشت چند ماه از نبرد زورگویان در قرقیسیا بر سر گنجی که فرات آن را در ماه شوّال سال ظهور امام مهدی(علیه السّلام) آشکار می سازد، این آشوب فراگیر در صفر سال قیام امام با نابودی زورگویان در سرزمین جزیره و عراق خاموش می شود، و سپس در پیِ اندک زمانی همه اش در شام پایان میابدآخرین مطالب وبگاه
» مناسبت‌ها و وقایع ماه شوال
» ویژه نامه ولادت حضرت علی اكبر علیه السلام
» میلاد امام جواد(ع)
» سلام بر یاس خوشبوی علی
» احتجاج امام حسن علیه السلام بر مغیره
» شعرو پیامک عید نوروز و ایام فاطمیه
» مقاله به مناسبت میلادحضرت زینب (س)
» اوضاع در اخرالزمان فرمول‌های حیرت‌انگیز قرآنی و تعیین زمان نابودی اسرائیل در اخر الزمان
» وقایع کامل ماه ربیع‌الثانی
» سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه علیهاالسّلام به بلد طیّب قم
» حوادث شب ولادت پیامبر اکرم(ص)
» مرگ یزید بن معاویه
» اس ام اس ولادت حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)
» سالروز و دلایل ازدواج خدیجه(س) با پیامبر(ص)
» پیامک‌های تبریک سالروز آغاز امامت امام عصر (عج)
» غدیری دیگر؛ آغاز امامت امام زمان(عج)
» امام آسمانی شهادت امام حسن عسکری علیه السلام سوگنامه
» اس ام اس شهادت امام حسن عسگری(ع)
» وقایع و رویدادهای ماه ربیع الاول
» برکات و اعمال ماه ربیع الاول
» نظر شیعه درباره علت شهادت امام رضا(علیه السلام)
» آیا می دانید سرنوشت قاتل امام حسن (علیه السلام) چگونه شد؟
» اعمال آخرین چهارشنبه ماه صفر
» قدرت سیاسی تشیع در اربعین نهفته است
» ارتش بیست میلیونی اربعین نشان گفتمان مقاومت
» مقاله ای کامل در مورد امام موسی کاظم(ع)
» ماه صفر و اعمال آن
» چهل گوهر از صدف زینت عبادت کنندگان(ع)
» حجت الاسلام بی آزار تهرانی: بزرگترین گناه نا امیدی از رحمت پروردگار است
» خواندن مصیبت دروغ، دل امام‌زمان(عج) را خون می‌کند
درباره وبگاه
به وبگاه هیئت مبارکه امام محمد تقی الجواد(ع) کاشان خوش آمدید امید است لحظات خوشی در این وبگاه داشته باشید...در این وبگاه فعالیت ها و مراسم های هیئت مبارکه قرار داده خواهد شد...جهت تعجیل و سلامتی آقا امام زمان...

صلـــــــوات
نظرسنجی
به نظرشماوباتوجه به رسالت این وبلاگ چه مطالبی باعث جذابیت بیشتر آن خواهدشد؟
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
» آقای مصطفی آرام در هیئت امام جواد(ع) کاشان-چهارراه امام جواد(ع) -روضه حضرت رقیه (س) - تاریخ:۱۳۹۳/۰۷/۰۱
» مصطفی آرام روز شهادت امام صادق هئیت امام جواد کاشان قسمت سوم
» فیلم روز شهادت امام صادق(ع) قسمت دوم
» فیلم روز شهادت امام صادق سال 93 قسمت اول
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر مراسم عزاداری در حرم شاه عبدالعظیم سال93
» تصاویر جدید از سردابه حرم حضرت ابوالفضل
» تصاویر نصب ضریح امام حسین
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب وداع با ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر شب آخر ماه مبارک رمضان سال 1393
» تصاویر راهپیمایی روز قدس در کاشان سال 93 هئیت امام جواد (ع) چهارراه امام جواد(ع)
» تصاویر راهپیمایی روز قدس در کاشان سال 93 هئیت امام جواد (ع) چهارراه امام جواد(ع)
» تصاویر راهپیمایی روز قدس در کاشان سال 93 هئیت امام جواد (ع) چهارراه امام جواد(ع)
» تصاویر راهپیمایی روز قدس در کاشان سال 93 هئیت امام جواد (ع) چهارراه امام جواد(ع)
» تصاویر شبهای قدر
» تصاویر شب بیست سوم ماه رمضان سال 93 قسمت ادوم
» تصاویر شب بیست سوم ماه رمضان سال 93 قسمت اول
» مراسم عزاداری شب بیست و یکم ماه رمضان سال 93 قسمت اول
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت ششم
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت پنجم
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت جهارم
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت سوم
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت دوم
» تصاویر شب قدر بیست و یکم سال 93 قسمت اول
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393 قسمت هفتم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393 قسمت ششم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393 قسمت پنجم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393قسمت چهارم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393قسمت سوم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393قسمت دوم
» تصاویر شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 1393قسمت اول
» کلیپ زیبای مرد غدیر پیرو خط سقیفه نیست
» مجموعه عکسهای سال 1362 انجمن اسلامی کتابخانه امام جواد (ع)
» فیلم جشن میلاد امام جواد(ع) کاشان سال 93
» شهادت امام جواد (ع) محمدرضا طاهری
» شهادت امام جواد۹۲سنگین....مهدی میرداماد-هیئت بیت الرضا (ع)
» مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)سال1393
» روضه حضرت زینب (س) حاج حسن خلج
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال منزل آقای عیلرضا آرام 1393 و مسجد
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال منزل آقای عیلرضا آرام 1393 و مسجد
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال منزل آقای عیلرضا آرام 1393 و مسجد
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال منزل آقای علیرضا آرام 1393
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال 1393
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال 1393
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال 1393
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال 1393
» مراسم جشن میلاد امام جواد کاشان سال 1393
» میلاد امام جواد(ع) // سید مهدی میرداماد
» تصاویر ایام فاطمیه حرکت دسته کاروان عزا به طرف بازار قسمت چهارم سال1393
» تصاویر ایام فاطمیه حرکت دسته کاروان عزا به طرف بازار قسمت سوم سال1393
» تصاویر ایام فاطمیه حرکت دسته کاروان عزا به طرف بازار قسمت دوم سال1393
» تصاویر ایام فاطمیه حرکت دسته کاروان عزا به طرف بازار قسمت اول سال1393
» نامه از شهید حسن آرام به بچه های محله از منطقه عملیاتی
» تصاویربسیار دیدنی از مسجد کوفه
» تصاویر کمیاب از حرم امام جواد (ع)
» ....یادواره شهدای هیئت امام محمد تقی الجواد (ع) بهمن ماه 1392 قسمت پنجم
» ....یادواره شهدای هیئت امام محمد تقی الجواد (ع) بهمن ماه 1392 قسمت چهارم
» ....یادواره شهدای هیئت امام محمد تقی الجواد (ع) بهمن ماه 1392 قسمت سوم
» ....یادواره شهدای هیئت امام محمد تقی الجواد (ع) بهمن ماه 1392 قسمت دوم
» ....یادواره شهدای هیئت امام محمد تقی الجواد (ع) بهمن ماه 1392 قسمت اول
» .....عکس قدیمی از شهید زضا ترنجی همراه با ایت الله طباطبایی وشهیدان شعار
» .....فیلم وداع با مسجد کوفه هیئت امام جواد 1390
» .....عکس روز تاسوعا14
» .....عکس روز تاسوعا 13
» ....عکس روز تاسوعا 12
» ....عکس روز تاسوعا 11
» قسمت دوم مجوعه عکسهای هیئت امام جواد در سال 90- 91
» مجوعه عکسهای هیئت امام جواد در سال 90-91
» ...ادامه فیلم عاشورای حسینی سال1392
» .....تصاویر مسجد و کتابخانه امام جواد از سال 1362 تا سال 1367
» ......تصاویر روز اربعین حسینی در مسجد امام جواد(ع) سال1392
» گزارش تصویری بنای مرقد امام حسین (ع) از ابتدا تا اکنون
» ....شب شهادت امام جواد(ع) قسمت دوم 1392
» ....شب شهادت امام جواد(ع) سال1376 در مسجد
» ......آقای جعفری امام جماعت سال 1362 که در مراسم ختم شهیدان ترنجی و ابوالفضلی سخنرانی می کند
» .....شهیدرضا ترنجی در سال 1362درمراسم ختم شهیدان سخنرانی می کند
» .......فیلم شب شهادت امام جواد(ع)سال 1392 کاشان
» ......مراسم ختم شهیدان حسن ابوالفضلی ومهدی ترنجی سال 1362
» .....روز شهادت امام جواد (ع)بازار کاشان 1380
» .......یادش بخیر ذکر سقای طفلان حسین در کنار حرم ابوالفضل1390
» اشپزخانه هئیت امام جواد (ع)سال1371
» هئیت امام جواد(ع) تاسوعا1371
» ....اشپزخانه امام جواد(ع) قسمت دوم
» ......اشپزخانه هئیت امام جواد(ع) سال 1377
» .......فیلم روز تاسوعا محرم 1377 کاروانسرای کاشان
» ......فیلم تاسوعا کاروانسرای کاشان1392
» ......فیلم کربلا
» ........عکس کربلا12
» .......عکس کربلا11
» .......روزتاسوعا10
» .........روزتاسوعا9
» ......روزعاشورا8
» .....روزتاسوعا 7
» ....گالری عکس روز عاشورا 4
» .....گالری عکس روز تاسوعا3
» .....عکس روز تاسوعا 2
» گالری عکس روز تاسوعا 1
» گالری فیلم کربلا
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic